Ми Вас пам'ятаємо
9 жовтня у нашому ліцеї відбулася зустріч, присвячена 101-ій річниці з дня народження вчителя і краєзнавця Дмитра Івановича Фартушняка.
Ми Вас пам'ятаємо
9 жовтня у нашому ліцеї відбувся цікавий захід, присвячений 101-ій річниці з дня народження вчителя і краєзнавця Дмитра Івановича Фартушняка. Його ведучим був директор ліцею Сергій Петрович Гаврилюк, який коротко ознайомив усіх присутніх з життєвим шляхом Фартушняка.
На зустріч були запрошені рідні: дочка Кривописка Ольга Дмитрівна, внучка Микитюк Ірина Валеріївна та правнучка Микитюк Мирослава, учениця 6 класу. Вони приїхали у Підвисоке з Одеси.
У ліцеї також зібралися учні-старшокласники та колишні учениці Дмитра Івановича. Перед присутніми виступили Бровченко Т.А., Гаврилюк І.О., Гончаренко Н.І. та Парокінна Г.П.
Бровченко Тамара Андріївна поділилася своїми спогадами про вчителя історії Д.І.Фартушняка, розповіла про його участь у Другій світовій війні, про бойові нагороди.
Незабутні враження під час відвідин історичного музею вилились у поетичній формі.
Колишня учениця підкреслила, що за свою багаторічну сумлінну роботу відомий краєзнавець став заслуженим працівником культури України, хранителем скарбів Зеленої Брами.
Гаврилюк Ірина Олександрівна наголосила на тісному зв'язку Дмитра Івановича Фартушняка з Василем Олександровичем Сухомлинським. Вона підкреслила, що Дмитро Іванович знав 9 мов, процитувала відомі рядки Сухомлинського про засновника Народного музею нашого села:
"Дмитро Іванович вивчив тисячі першоджерел з історії нашої Батьківщини і зарубіжних країн. Живучи в селі, він самостійно вивчив дев'ять іноземних мов. Уроки історії для вихованців стали справжнім святом. Ті, хто закінчив школу у Дмитра Івановича, на все життя винесли з її стін жадобу до знань. Така людина випромінює радість пізнання, щастя насиченого життя".
Гончаренко Наталія Іванівна сказала своє добре слово про вчителя Фартушняка. Колишня учениця згадала той час, коли працював КІД (Клуб Інтернаціональної Дружби). У Будинку культури була велика виставка листів і подарунків, надісланих з інших країн. Дмитро Іванович завжди допомагав учням перекладати листи з різних мов.
Парокіння Галина Павлівна зазначила, що на уроках Фартушняка Д.І. постійно була робоча атмосфера. Учитель історії дуже багато знав, повсякчас звертався до інтуїції, інтелекту, був вимогливим до учнів. А вдома він мав велику бібліотеку.
Колишні учениці дуже вдячні своєму вчителю історії за отримані знання.
Учні-старшокласники уважно й зацікавлено слухали виступаючих. До всіх присутніх посміхався з портрета Дмитро Іванович Фартушняк.
На жаль, 9 січня 2007 року не стало серед нас ще однієї хорошої людини, життєлюба.
Дочці, внучці та правнучці, гостям нашої зустрічі, було вручено букети квітів. А потім - світлина на довгу згадку.
Життєвий і трудовий шлях Дмитра Івановича Фартушняка був націлений на знання і добро. Пам'ять про нього вічно житиме в серцях колег, учнів та рідних.
Спочивайте з миром, дорогий учителю!