Тиждень знань безпеки життєдіяльності
Тиждень знань безпеки життєдіяльності
на тему: «Вплив засобів масової інформації, соціальної реклами на прийняття рішення щодо вибору здорового способу життя»
(як зберегти здоров’я в умовах воєнного часу)
Підвисоцький ліцей ім. Т.Г.Шевченка
З метою формування у здобувачів освіти усвідомленого ставлення до власного здоров’я, критичного мислення щодо впливу засобів масової інформації та соціальної реклами, а також підвищення рівня обізнаності щодо здорового способу життя, в умовах мирного та воєнного часу, в Підвисоцькому ліцеї ім.Т.Г.Шевченка з 3 по 7 лютого 2025 року був проведений Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Вплив засобів масової інформації, соціальної реклами на прийняття рішення щодо вибору здорового способу життя» (як зберегти здоров’я в умовах воєнного часу).
Заступником з виховної роботи Сергієнко Т.С. був розроблений план-заходів та план-сітка щодо проведення тижня знань безпеки життєдіяльності.
Учні різних вікових категорій брали участь у виховних годинах, конкурсах, дебатах, тренінгах, дослідницьких проєктах та інтерактивних заходах.
Протягом тижня проведено заходи:
Понеділок, 03.02.2025 року.
День розпочався з дебатів у 3 класі, які провела педагог організатор Лабузова І.П. на тему «ЗМІ – друг чи ворог здорового способу життя?», під час яких діти висловлювали власні думки щодо позитивного та негативного впливу медіа. Учні 5-го класу на виховній годині «Медіа та ми: як реклама впливає на наш вибір здорового життя» із класним керівником Безноско Ю.О досліджували, як маркетингові стратегії спонукають людей купувати ті чи інші товари.
Старшокласники (9 клас) із класним керівником Сиволап Т.В. обговорювали на виховній годині «Вплив ЗМІ на здоров’я і поведінку людей» маніпулятивні техніки у медіапросторі. Учні 1-4 класів взяли участь у конкурсі малюнків «Реклама здорового способу життя», що допомогло їм творчо осмислити отримані знання.
Також було підготовлено інформаційний дайджест, який містив основні тези про вплив ЗМІ та соціальної реклами на вибір здорового способу життя.
Вівторок, 04.02.2025 року.
Першокласники із класоводом Клименко О.П. на виховній годині «Засоби масової інформації та здоров’я людей» знайомилися з основами медіаграмотності. Четвертокласники із класоводом Деменчук Н.В. створювали лепбук «Вплив засобів масової інформації на рішення щодо вибору здорового способу життя», що дозволило їм в інтерактивній формі закріпити матеріал. Проведені заходи сприяли розширенню знань учнів про медіа.
Учні 8 класу із класним керівником Довганчук О.П. на виховній годині «Безпечний інтернет: як уникнути неприємностей в мережі» аналізували безпечне використання інтернету. А дев’ятикласники на уроці основ здоров’я разом із учителем Баланівською Л.М. провели дослідницький проєкт: моніторили рекламу в соцмережах та на телебаченні, проводили опитування серед однолітків і презентували результати у формі виступу «Міфи про здоровий спосіб життя в медіа».
Середа, 05.02.2025 року.
Цього дня акцент було зроблено на впливі реклами та інформації про харчування. Учні 4 класу брали участь у занятті «Корисна та шкідлива їжа», яке провела педагог організатор Лабузова І.П. А другокласники із класоводом Химич В.А. вчилися робити здоровий вибір через гру «Здоровий вибір – з Медіа-Містечка».
Шестикласники із класним керівником Звиздогляд Г.В. на виховній годині «Розвиток засобів масової інформації, соціальної реклами та їх вплив на здоров’я людини» аналізували історію розвитку ЗМІ та соціальної реклами. Психолог Витяганець А.В. провела годину спілкування у 7 клас, де вони дискутували стосовно впливу медіа на формування звичок у підлітків.
Окрім цього, учні 9-11 класів взяли участь в анкетуванні «Що ми знаємо про куріння, електронні сигарети/вейпінг?», що дозволило зібрати дані про обізнаність молоді щодо шкідливих звичок.
Четвер, 06.02.2025 року.
Питання впливу гаджетів на здоров’я дітей обговорювалися педагогом організатором Лабузовою І.П. під час перегляду мультфільмів у 1-2 класах. Третьокласники брали участь у виховній годині «Антиреклама шкідливих звичок» разом із класоводом Заплітною Ю.Г.
Семикласники із класним керівником Сергієнко А.В. знайомилися з темою цифрового здоров’я, обговорюючи, як технології можуть сприяти підтримці фізичного та ментального благополуччя.
Класний керівник Баланівський С.А. разом із одинадцятикласниками дискутували про те, як медіа впливають на формування здорових звичок, аналізуючи як позитивні, так і негативні приклади.
Шестикласники взяли участь у тренінгу «Їжа та здоров’я», який провела психолог Витяганець А.В., під час якого вивчали основи збалансованого харчування.
П’ятниця, 07.02.2025 року.
У заключний день тижня учні 8 класу виготовляли колаж «Вплив ЗМІ на вибір здорового способу життя», що сприяло творчому осмисленню отриманої інформації.
Десятикласники писали разом із класним керівником Яровою В.В. відгуки на соціальну рекламу «Самоповага» або «Молодь за здоровий спосіб життя!», аналізуючи ефективність таких кампаній.
Молодші школярі (1-4 класи) брали участь у руханках «Будь здоровим» та «Руханка сили», що наголошували на важливості фізичної активності.
Проведений Тиждень здорового способу життя дозволив учням різних вікових категорій усвідомити важливість критичного ставлення до інформації, отриманої через ЗМІ та рекламу. Вони навчилися розпізнавати маніпулятивні техніки, зрозуміли значення здорового харчування та фізичної активності, а також усвідомили негативний вплив шкідливих звичок.